reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik Bölge Hastanesi ve Azerbaycan Yazarlar Birliği Şuşa Gecesi’nde Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik Bölge Hastanesi ve Azerbaycan Yazarlar Birliği Şuşa Gecesi’nde Buluştu
reklam

Pendik Özel Bölge Hastanesi ile Azerbaycan Yazarlar Birliği tarafından; Azerbaycan’ın kültür başkenti Şuşa’nın Ermeni işgalinden kurtarılmasını kutlamak üzere Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği zafer şöleni muhteşem geçti.

Yoğun ilgi gösterilen gecede salon dolarken çok sayıda davetli de programı sandalyelere oturarak takip edebildi.

Türk ve Azerbaycan kardeşliğinin, İki devlet tek millet anlayışının vurgulandığı gecede, davetliler kendilerine dağıtılan Türk ve Azerbaycan bayraklarını coşkuyla dalgalandırdılar.

Sunumunu Nurdan Sezer’in yaptığı program Bölge Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy‘un günün önem ve anlamına dair konuşması ile başladı.

Göksoy’un ardından mikrofona davet edilen Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar Bey de konuşmasında Karabağ Zaferine ve Türk – Azerbaycan kardeşliğine ilişkin sözlere yer verdi.

Program Şehrin Şairleri Şiir Grubu Yönetmeni Metin Yazıcı’nın, Cahit Sıtkı Tarancı’dan ‘Memleket İsterim’ adlı şiiri okumasıyla başladı.

Ardından, Azerbaycan’dan programa katılan; Uluslararası Türk Eser Sahipleri Birliği Başkanı Hayal Rıza, Şair Yazar Eyyup Kıyas, Şair Yazar Uluçay Akif, Şair Yazar Nadir Yalçın, Şair Yazar Hayat Şami, Şair Yazar Erol Tufan gündeme dair kısa konuşmaları ve okudukları şiirlerle geceye renk kattılar.

Okunan şiirlerden sonra; şefliğini Pınar Dilek Yılmaz’ın yaptığı Türk Kalp Müziği Korosu’nun, koro ve solo performanslarıyla gerçekleştirdikleri konserde davetliler son derece keyifli anlar yaşadılar.

Konser programı çerçevesinde, Söz Yazarı Bestekar Opera Sanatçısı Sevgi Keskin Manisalı; Azerbaycan türküsü ‘bu fikri başımdan atabilmirem ve Cumhuriyet’in 100. yılına özel bestelediği marş ile salonu coşturdu.

Konuk sanatçı Bestekar Mehmet Özkaya da birbirinden güzel 3 parça ile geceye katıldı.

Program katılım belgelerinin takdim edilmesi, konuk sanatçılar ve davetliler ile birlikte tüm salonun ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ marşının söylenmesi ile tamamlandı.

reklam

YORUM YAP