reklam
reklam
DOLAR 32,8192 % 0.06
EURO 35,1846 % -0.01
STERLIN 41,7486 % -0.05
FRANG 36,8423 % -0.05
ALTIN 2.449,90 % -0,33
BITCOIN 66.420,47 0.418
reklam

PENDİK ÇARŞI CAMİSİNDE SOHBETLİ GÜNLER OLUYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK ÇARŞI CAMİSİNDE SOHBETLİ GÜNLER OLUYOR
reklam

Pendik Çarşı Camii Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetlerine Başladı. Pendik Çarşı Cami’nin altında bulunan çay ocağı, Pendik Müftülüğü Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu  oldu.

Kur’an-ı Kerim’in birinci ayeti olan; “ Oku” ayetini Hazreti Peygamber şu hadisiyle açıklıyor: “Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol.”

Bu ayet ve hadise kulak veren Pendik Müftülüğü, Pendik Çarşı Cami’nin altındaki çay ocağını, tamamen yıkılıp, yerine geleneksel Türk İslam mimarimize uygun, sohbet ve kitap okuma salonu yaptı. Zemin laminat parke ile kaplandı, yan duvarlar ve tavan boyandı. Duvarlara kitap dolabı, dolapların içine kitap kondu. Duvar boyunca dizilen minderli sedir, sehpa ve kürsü ile mekân sade, şık, sıcak ve samimi bir sohbet odası oldu.

Pendiklinin mevcut milli ve manevi kültürünü tazeleyecek, bilgisine yeni katkılar sunacak, hata ve yanlışlarını törpüleyecek, gençlerin sorularına cevap verecek ve ailelerin sorunlarına çözüm üretecek olan Pendik Çarşı Cami Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Rehberlik Bürosu haftanın beş günü açık olacak.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü öğlen ve ikindi namazları sonrası gerçekleşen sohbetlerde Pendik Müftülüğünce görevlendirilen bir vaiz Pendikli ile buluşacak.

Sohbetlerde: Kur’an’dan Öğütler Sohbeti, Temel İslami Bilimleri Sohbetleri, Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma, Elifba Eğitimi, Gençlere Manevi Danışmanlık, Aile ve Dini Rehberlik gibi faaliyetler yer alacak.

Sohbetler, bir saat kadar olacak. Sohbete dinleyici olarak isteyen herkes katılabilecek. Sohbet sonrası ailelerin sorunlarına çözüm üretecek olan büro; gençlerin sorularını da cevaplayacak.

Ne diyordu Hazreti Peygamber: Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol.”

Bilgisini tazelemek isteyenler, bilgilerine yeni bilgiler katmak isteyenler, hatalarını düzeltmek  ve yanlışlarına son vermek isteyenler, kafasına takılan bir soruyu bir din adamına sormak isteyenler ile boş vakitlerini dini sohbet ile değerlendirmek isteyenler haydi Pendik Çarşı Cami Sohbet odasına. Pendik Çarşı Camii Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Pendik halkına hayırlı olsun

reklam

YORUM YAP