reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PENDİK HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN GENÇ BASINI BİLGİLENDİRDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN GENÇ BASINI BİLGİLENDİRDİ
reklam

Pendik İlçe Halk Eğitim Müdürü Turan Genç basın mensuplarıyla kahvaltı programına bir araya geldi. Genç Halk Eğitim Merkezlerinin çok önemli eğitim kurumları olduğunu belirterek bunun değerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Pendik İlçe Halk Eğitim Müdürü Turan Genç basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği kahvaltı programında Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapılan projelerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Turan Genç Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak Anadolu Yakası’nda birinci sırada olduklarını ifade ederek Pendik’te ilk kez kursiyer sayısının 66 bine ulaştığını belirtti. Turan Genç Pendik Kaymakamlığı ve Belediye işbirliği içerisinde çok güzel projeler yaptıklarını ifade ederek Başkan Ahmet Cin ve Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Turan Pendik’te hedeflenen kursiyer sayısının 80-90 bin arasında olduğunu sözlerine ekleyerek önümüzdeki süreçlerde Pendik’te bu rakamlara ulaşacaklarını söyledi. Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak üç proje ile ilgili marka patent başvurusunda bulunduklarını ifade ederek Pendik’te İSO 9001 kalite ödülü alan tek kurum olduklarını bu projeler doğrultusunda çeşitliliği arttırarak bir çalışma yürüteceklerini söyledi.

Genç; Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak aile ekonomisine katkı sağlanması yönünde özellikle ev kadınlarına yönelik açılan mesleki kurslara çok önem verdiklerine vurgu yaparak bu kursların yaygınlaşması halinde istihdama da destek sağlanacağını söyledi. Turan Genç mesleki kursların yanı sıra sanat alanında kursların da önümüzdeki dönemlerde faaliyete geçeceğini belirtti. 

Turan genç Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak Ocak ayından bu yana kursiyer sayısının 22 bine çıkarak adı konmamış bir çok projenin de önümüzdeki yıllarda hayata geçirileceğini söyledi.

Genç Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Kuran Kurslarına yönelik eğitim ve denetimlerin de Pendik Halk Eğitim Merkezleri doğrultusunda yürütüldüğünü sözlerine ekleyerek bu sayede merdiven altlarında verilen dini eğitimlerin önüne geçildiğini söyledi,

Haber/ Hatice ODABAŞ

reklam

YORUM YAP