reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik Liseliler Geleneksel Boza Gününde Eski Dostlarıyla Bir Araya Geldiler.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik Liseliler Geleneksel Boza Gününde Eski Dostlarıyla Bir Araya Geldiler.
reklam

İlk mezunlarını 1962 senesinde veren Pendik Lisesinin mezunları Boza günü etkinliğinde bir araya geldi. Etkinliğe lisenin emektar Müdürleri İbrahim DELİKTAŞ, Süleyman YOLCU ve Mustafa DEDEBAŞ’ın yanında emektar öğretmenler katıldı.

Açılış konuşmasında Lise Müdürü Halil YILDIZ okulun başarılarından bahsederek şimdiki durumu hakkında bilgi verdi ve Emekli okul Müdürlerinin yaptıkları üstün hizmet ve desteklerini de dile getirerek günün anısına teşekkür plaketlerini takdim etti.

 Pendik Lisesi Eğitim Vakfı (PELEV) Başkanı Binali KOÇ yaptığı konuşmada; okul yönetimiyle uyumlu bir işbirliği içinde mezunlarımızla öğretmenlerimizi lisemizde bir araya getirmeye yönelik kış döneminde “Boza Günü” ve yaz döneminde “Pilav Günü” etkinlikleri düzenlemeye devam edileceğini bildirdi.

Okula ve öğrencilere destek olmak isteyen tüm hayır severler için aracılık ve hizmet etmeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Binali KOÇ mezunlarımızın her ortamda Pendik Liseli olduklarını gururla ifade etmelerinden memnuniyet ve onur duyulduğunu ve bu temsil kabiliyetlerinden dolayı “ Teşekkür Belgesi” almayı fazlasıyla hak ettiklerini belirterek, salonda yer alan 1972 yılı dahil 50 yılını doldurmuş 80 kadar mezunlara törenle belgelerini takdim etti.

Mezunlar adına konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna (1969 mezunu) Pendik Liseli olmaktan hep gurur duyduğunu ve burda bulunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk hissettiğini dile getirerek tüm mezunların ortak bir platform da, iletişim içinde bulunarak öğrencilerin, öğretmenlerin ve okulun ihtiyaçlarını gidermeye yönelik dayanışma içerisinde olmalarının önemini dile getirdi.

Pendik Lisesi Öğrencilerinden Melisa Mutlu ve Arkadaşları Öğretmenlerine Müzik Ziyafeti Sundu.

Okul koridorlarında leblebi eşliğinde genç öğrencilerin abi ve ablalarına elleriyle dağıttıkları bozanın tadı, sınıf arkadaşlarının mezun oldukları sıralarda oturarak sohbetleri ve çekilen resimler, dalıp gidilen yad edilen eski günler, gülücükler hüzünler katılanların hissettikleriydi.

Paydos zili seneye yeniden görüşmek üzere çalınca, mezunlar unutulmaz bir anıyı gerilerinde bırakarak çok sevdiği Liselerine el sallayarak ayrıldılar.

reklam

YORUM YAP