reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PENDİK SİVASLILAR DERNEĞİ SİVAS KONGRESİ’NİN 102. YILINI TÖRENLE KUTLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK SİVASLILAR DERNEĞİ SİVAS KONGRESİ’NİN 102. YILINI TÖRENLE KUTLADI
reklam

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk ve en önemli adımlardan biri olan Sivas Kongresi’nin 102’inci yıl dönümü Pendik Sivaslılar Derneği’nin düzenlediği özel bir kutlama programıyla kutlandı.

Aziz milletimizin hürriyet için varoluş mücedelesinin başlangıcı ve en önemli adımlarından biri olan Sivas Kongresi’nin 102. Yıl dönümü, Pendik Sivaslılar Derneği tarafından organize edilen özel bir programla kutlandı.

Sivas Kongresi’nin yapıldığı tarih olan 4 Eylül Pazar günü, Pendik Çarşı Camii yanında gerçekleştirilen etkinliğe Pendik Sivaslılar Derneği yönetimi ve üyeleri,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve yönetimi, MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak ve yönetimi, İYİ Parti Pendik İlçe Yönetim Kurulu, PESİAD Başkanı Kadir Bayram ve yönetimi, Sivas il-ilçe ve köy dernekleri başkanları ile birlikte çok sayıdaki vatandaş katıldı.

Yöresel sanatçiların seslendirdikleri türküler eşliğinde başlayan etkinlikte, İstanbul Pendik Sivaslılar Derneği Başkanı Fatih Yıldız, yaptığı konuşmada 4 Eylül 1919 günü başlayan ve 8 gün süren Sivas Kongresi’nin önemi vurgulayarak yönetimi ile birlikte birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Fatih Yıldız, Belediye Başkanı Ahmet Cin, PESİAD Başkanı Kadir Bayram ve yönetimi, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Yalçın Çolak ve yönetimi başta olmak üzere etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

HEMŞEHRİLERE İNDİRİM KARTI

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Sivas Kongresi fotoğraf sergisi açılırken; kurulan stantta da hem derneğe yeni üye kayıtları yapıldı, hem de dernek üyesi olan Sivaslılara özel hazırlanacak indirim kartı formları dolduruldu.

reklam

YORUM YAP