reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendikli Sultanlar Holding Sel Bölgesine Türk Kızılay İle Yardım Gönderdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendikli Sultanlar Holding Sel Bölgesine Türk Kızılay İle Yardım Gönderdi
reklam

Köklü bir mazisi bulunan ve 1945 yılından bu yana hizmet veren Sultanlar Holding, Türk Kızılay Pendik Şubesi aracılığıyla sel felaketinden etkilenen bölgelere yardım kamyonu gönderdi. Yardım paketlerinin ulaşımını yine Pendikli bir firma olan Sembol Nakliyat üstlendi. Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci, yapılan yardımın detaylarına ilişkin Gerçek Bakış Gazetesi Sedat Savaş ve Pendikli TV’den Samet Övüç’e bilgi verdi.

Türkiye Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketine kilitlenmiş durumda.

11 Ağustos 2021 Çarşamba günü Bartın, Sinop, Kastamonu ve Samsun illeri yoğun yağış almış ve bölgede sel meydana gelmişti. Çok sayıda vatandaş afette hayatını kaybetmiş, pek çoğu da evlerinden olmuştu.

Batı Karadeniz’e afet sonrası il ve ilçe belediyelerinden, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum kuruluşlarından yardımlar gönderildi. Pendikli firmalar da bu yardım seferberliğine katıldı.

Sultanlar Holding afet bölgesine yardım malzemeleri gönderdi.

Pendikli bir firma olan ve çatısı altında pek çok önemli markayı barındıran Sultanlar Holding, Türk Kızılay Pendik Şubesi ile birlikte yardım malzemelerini bölgeye gönderdi.

Ulaşım hizmetini Sembol Nakliyat’ın üstlendiği yardım kamyonu 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü (bugün) yola çıktı.

Yardım kamyonunda hijyen paketleri ve bebek bakım malzemeleri vardı.

Türk Kızılay Kastamonu Lojistik Merkezi’ne gönderilen yardım kamyonunda bebek maması, sıvı sabun, çöp poşeti, el jeli gibi hijyen malzemelerinin yanı sıra; ebeveynler ve bebekler için ihtiyaç malzemeleri de bulunuyor.

Yardım malzemelerini İçişleri Bakanlığı’na bağlı AFAD koordinasyonunda, Türk Kızılay’ının gönüllüleri afetzedelere ulaştıracak.

Konu hakkında Pendikli TV mikrofonuna konuşan Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci; yardımlar için Sultanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yıldız’a ve yönetim kurulu üyelerine, Sembol Nakliyat yetkililerine ve bireysel yardımlarda bulunan tüm Pendikliler’e teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP