reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendikli Üç  Ressamdan Tuzla’da Karma Sergi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendikli Üç  Ressamdan Tuzla’da Karma Sergi
reklam

Pendikli üç resim sanatçısı Nesrin Taştaban, Yasemin Ağaç ve Hacer Akdoğan Tuzla Rumeli Kültür Merkezi’nde ‘Kadın Gözüyle Yaşamın Renkleri’ başlığında karma bir resim sergisi açtı.

Cumartesi günü başlayan sergi 10.06.2023 Çarşamba günü sona erecek.

Ağırlıklı olarak yağlı boya çalışmalarının yer aldığı sergide, toplam 67 tablo sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Karma sergi, bölümler halinde kişisel sergi olarak da değerlendirilmekte.

Sergide satışa sunulan tablolar 1.000 TL ile 15.000 TL arasında alıcı bulmakta.

YAŞAMI YANSITIYORLAR

Birbirinden çarpıcı tabloların yer aldığı ve yaşamdan kesitlerin resmedildiği sergi oldukça ilgi görmekte. Sergiyi gezenlerin tabloların başında uzun süre vakit geçirmeleri ve resim sanatçıları ile samimi bir sohbet ortamı oluşturmaları dikkat çeken ayrıntılardan biri olarak ön plana çıkmakta.

KALBİMİZİ  VE YETENEĞİMİZİ TABLOLARA AKTARIYORUZ

Karma birçok serginin haricinde kişisel ilk sergisini açan Nesrin Taştaban, lisede resim bölümü mezunu mektepli bir sanatçı. Özel dersler de alan ve çeşitli kurslara katılan sanatçı duygularını; “Biz kalbimizdekini, gözlemlerimizi ve bize hissettirdiklerini yeteneklerimiz ölçüsünde tablolara aktararak insanlarla paylaşıyoruz. Sergiyi gezenlerin tablolarımızı bakarken memnuniyet duyduğunu, keyif aldığını, beğendiğini ifade eden jest ve mimikleri bizi mutlu etmeye ve motive olmamıza yetiyor” şeklinde ifade ediyor.

Pendik Belediyesi – İSMEK gibi kurumlarının kurslarında yeteneğini geliştiren Hacer Akdoğan da yaklaşık 10 yıldır resim sanatı ile ilgilenmekte.

Ağırlıklı olarak heykel resimleri yapan Yasemin Ağaç ise 20 yıldır bu sanat dalıyla iç içe geçmiş bir isim. Özgün tabloları ile beğeni kazanan sanatçımız aynı zamanda bir eğitmen olarak hizmet vermekte.

OTOPORTRE TABLOLAR

Sergide Nesrin Taştaban ve Hacer Akdoğan’ın kendi portrelerini resmettikleri otoportre tablolar da özel ilgi gören çalışmalar arasında yer alıyor.

Sanatseverlere bu sergiyi mutlaka ziyaret etmelerini öneriyoruz. Keyif alacaksınız…

reklam

YORUM YAP