reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik’te 28 Şubat’ı konuştular

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik’te 28 Şubat’ı konuştular
reklam

28 Şubat paneline katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “O dönemde çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Ama darbeciler yenildiler ve yargılandılar.” dedi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de darbecilerdeki temel sorunun milletin kendini yönetmesi olduğunu söyledi.

Kamuoyunda post modern darbe olarak bilinen “28 Şubat” süreciPendik Belediyesinin ev sahipliğinde panelde bir kez daha konuşuldu. Moderatörlüğünü Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz’ın yaptığı panelde AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Araştırmacı Yazar İdris Kardaş konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmacılar programda 28 Şubat’ı, diğer darbe ve darbe girişimlerini, dönemin siyasi ve askeri aktörlerini ele alarak ayrıntılı analiz etti ve günümüzde atılan siyasi adımlarla darbe zihniyetinin önünün büyük ölçüde kesildiğini belirtti.

“Konuşulmaya ve tartışılmaya devam etmeli”

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşmalarını AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptı. Başkan Ahmet Cin yaptığıkonuşmada 28 Şubat’ın unutulmaması adına tartışılmaya ve konuşulmaya devam edilmesi gerektiğini belirterek “Milli iradeye ve milletin değerlerine kalkışmayı acı bir hatıra olarak anmak için bu programı organize ettik. Milletin iradesiyle yönetime gelmiş olan iktidarın Refah Partisi’nin kapatılması, millet iradesine karşı yeni bir yönetim oluşturulması ve tankların halka yöneltilmesi gibi olayları yaşadık. Ama darbeciler yenildiler, yargılandılar.” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de esas sorunun darbe gerekçeleri değil, darbecilerin halkın kendi kararlarını kendisinin almasından duydukları rahatsızlık olduğunu ifade ederek “28 Şubat’ta darbe gerekçesi farklıydı, 15 Temmuz’da farklı. Bunlardaki zihniyet milletin kendini yönetmesinden rahatsız olmalarıdır.” dedi.

reklam

YORUM YAP