reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PENDİK’TE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATAÜRK’ÜN 84. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE ANILDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
PENDİK’TE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATAÜRK’ÜN 84. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE ANILDI
reklam

Türkiye’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatür’ün ebediyete uğurlanışının 84. yılı tüm yurt genelinde olduğu gibi Pendik’te de anma töreni ile yad edildi

Pendik Sahil Alanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen anma törenine; İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hüseyin Nail Anlar, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Pendik  İlçe Jandarma komutanı jandarma Yarbay Fatih Yıldırmaz, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat milletsever, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve Yönetimi, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak ve Yönetimi, MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan ve Yönetimi, Saadet Partisi Yönetimi, Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Hikmet Kırık ve Yönetimi, Deva Partisi Pendik İlçe Başkanlığı, Zafer Partisi Pendik İlçe Başkanlığı ile çok sayıda siyasi erkan ve vatandaşlar yer aldı

Anma töreni sırasıyla çelenk sunum yapılması ardından saat 9.5′ geçe sirenlerin çalınmasıyla birlikte iki dakikalık saygı duruşu sonrası okunan İstiklal Marşı ile sona erdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle sağıyla anındı.

10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı Pendik Atatürk Kültür Merkezinde Gerçekleşti

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84.yıl dönümünde Pendik 700. Yıl Ortaokulu tarafından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa; İlçe Kaymakam Vekili Dr.  Mehmet Hüseyin Nail Anlar, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Belediye Başkanı Ahmet Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Protokolü, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini ana tan konuşmadan sonra öğrenciler tarafından okunan şiirler, oratoryo ve koro büyük beğeni topladı. Okul öğretmen ve öğrencileri Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Program sonunda 700. Yıl Ortaokulu hazırladığı resim sergisi gezildi.

Gerçek Bakış Gazetesi olarak Programda emeği geçen okulumuza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

reklam

YORUM YAP