reklam
reklam
DOLAR 32,9375 % 0.12
EURO 35,4129 % 0.06
STERLIN 41,8039 % 0.03
FRANG 36,9291 % 0.22
ALTIN 2.463,01 % -0,27
BITCOIN 60.480,01 -4.347
reklam

Pendik’te Hijyenik Oyun Merkezi Açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik’te Hijyenik Oyun Merkezi Açıldı
reklam

La Vache Qui Rit’nin desteği ve Gülmek İyileştirir Derneği iş birliği ile Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Hijyenik Oyun Merkezi açılışı gerçekleştirildi. Merkez ücretsiz olarak hafta içi her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında çalışmalarını yürütecek.

Bu yıl 100. yaşını kutlayan La Vache Qui Rit markası ve  Gülmek İyileştirir Derneği yaptıkları çalışmaların sonucunda; ‘Psiko – sosyal destek ihtiyacı içinde olan çocuklara özel’ ‘Hijyenik Oyun Merkezi’nin  3’cüsü Pendik’te hizmete açıldı.

Hijyenik Oyun Merkezi; ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle psiko – sosyal destek ihtiyacı içinde olan çocuklar ve ailelerine uygun özel koşullarda hizmet verecek.

Açılışa; Bel Karper Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız, Gülmek İyileştirir Derneği Başkanı Aslı Bastıyalı, Derneğin Yönetim Kurulu üyelerinden, oyuncu İlker Ayrık, birçok basın mensubu ve beraberinde kurumsal destekçiler de katıldılar.

Hijyenik Oyun Merkezi’nin açılışında konuşan Bel Karper Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız şu sözlere yer verdi; “Tüm dünyada eş zamanlı olarak başlayan ‘Gülümseyince her şey değişir’ kampanyasını toplumun ihtiyacı olan iyilik dokunuşuyla taçlandıran La Vache Qui Rit’nin sembolü olan gülümseme, bu merkezle artık daha da anlamlı.

Bizler çocuklarımız için geleceğe umutla baktıkları daha iyi bir dünya istiyoruz; iyi beslendikleri ve keyifle oyunlar oynadıkları bir hayatları olması için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bize destek olan herkese, tüketicilerimizden başlayarak teşekkür etmek istiyorum. La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi’nin çok güçlü sosyal temelleri var. Bu bize mutluluk ve gurur veriyor”

Gülmek İyileştirir Derneği Başkanı Aslı Bastıyalı ise; “Gülmek İyileştirir Derneği olarak, Türkiye’nin daha mutlu ve daha çok gülümseyerek yaşanabilen bir ülke haline gelmesine katkı sağlamak için 2016 yılından bu yana faaliyetteyiz. Dernek; ciddi hastalıklar, travmalar nedeniyle gülmeye ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlıyor. Dileğimiz hep birlikte gülmek. La Vache Qui Rit’ye verdiği destekten ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Beraberinde Derneğin Yönetim Kurulu Üyelerinden İlker Ayrık da şu ifadelere yer verdi; “Derneğimizin 3. Hijyenik Oyun Merkezi’ni Pendik’te hayata geçirmemiz konusunda bize destek veren La Vache Qui Rit markasına ve gülümsemelerini bu projeye bağışlayarak; gülümsemenin aşamayacağı hiçbir şey olmadığını gösteren herkese çok teşekkür ediyorum”

HİJYENİK OYUN MERKEZİ’NDE NELER VAR?

Hijyenik Oyun Merkezi’nde; oyun alanı, aile bekleme salonu, psikolog görüşme odası, ofis, mutfak, çocuk ve yetişkin tuvaletleri bulunuyor. Çocuklar ve aileleri merkeze ulaşmak istediklerinde evlerinden alınıyor. Merkezin maksimum kapasitesi 10 çocuk. Okul öncesi öğretmeni mevcut. Yaş gruplarına uygun oyunlar, eğitici aktivite ve atölyeler yer alıyor. Bunların yanı sıra bale, yoga, drama, yabancı dil gibi ek eğitimler gönüllü uzmanlar tarafından öğretiliyor.

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Erzincan Cad. No: 118/C Pendik

reklam

YORUM YAP