reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik’te Özel Günler Bir Başka

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik’te Özel Günler Bir Başka
reklam

Pendik Belediyesi özel gün ve haftalarda birçok etkinliğe imza atıyor

PENDİK Belediyesi tarafından; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anneler Günü, Hemşireler Günü, Engelliler Haftası ve Dünya Lösemili Çocuklar Haftası da dahil olmak üzere vatandaşların beğenisini kazanan; sergi, şenlik gibi birçok sosyal faaliyet gerçekleştirildi.

ENGELSİZ Yaşam Merkezi’nde 4 gün boyunca süren festivalde; palyaço, yüz boyama, İbiş Gösterisi, müzikli eğlenceler, halat çekme ve çuval yarışları, Bubble Baloncuk Gösterisi, jonglör ve daha birçok etkinlik yapıldı. Her yaştan engelli çocuk festivalde neşeli dakikalar geçirdi. Eğlencenin yanı sıra alanda kurulan mangalda yemek ve pamuk şekeri ikramı yapıldı.

130 KİŞİNİN katıldığı Anneler Günü Kamp etkinliği Kurna Mahallesi’nde bulunan Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi.

Anneler çocuklarıyla birlikte katıldıkları kampta kum voleybolu, basketbol ve koca ayak oynadı. Aynı zamanda doğanın içinde temiz havada yürüyüşler ve eğitmenler eşliğinde okçuluk da yapıldı. Başkan Ahmet Cin, anneler ile sohbet etti, günlerini kutladı.

Pendik Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bisiklet Turu’nda bisikletliler dev Türk bayrağı eşliğinde pedal çevirdi.

“Renklerin Şifası” adlı sergide lösemili çocukların bir sene boyunca hastane yatışlarında yaptıkları çalışmalar yer aldı.

Etkinlik kapsamında hemşireler, Yenişehir Piknik Alanı’nda defne, çam ve ıhlamurdan oluşan 200 fidan dikti.

reklam

YORUM YAP