reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.281,92 0.519
reklam

PENDİK’TE POLİSLER KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİLER

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK’TE POLİSLER KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİLER
reklam

Pendik Emniyet Müdürlüğü personeli, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179’cu yıl dönümü nedeniyle Türk Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Pendik Emniyet Müdürlüğü personeli, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179’cu yıl dönümü nedeniyle Türk Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi. Kampanya kapsamında Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever ’da kan bağışladı. Türk Kızılay yetkilileri tarafından Milletsever’ e yapmış olduğu kan bağışlarından dolayı ekibine  teşekkür ettiler..

Türk Kızılay’ın çağrısı sonrası “Bu ülke için can da veririz kan da veririz” sloganıyla İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş 179’cu yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kapsamında kan bağışında bulunarak örnek bir davranışa imza attı.

Türk Kızılay’ı Pendik merkezdeki bulunan kan alma yerinde emniyette bulunan polislerin akılına uğradı yoğun katılımın olduğu kan alma ünitesinin önüne gelen başta Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, şube müdürleri, amirler ilçede çok sayıda polisler kan bağışında bulundular. İlk olarak form doldurup kayıt yaptırdı, akabinde sağlık kontrolünden geçirildi. Uygun koşulları sağlayan tüm emniyet mensupları sırayla kan bağışında bulundu.

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, farkındalık yaratmak ve Türk Kızılay’ına destek olmak amacıyla kan bağışında bulunduklarını kaydetti.

Kanın insan tarafından üretilemeyen tek ilaç olduğunu anlatan Aksoy,  “Kan kaynağı insan olan, insan tarafından üretilemeyen tek ilaç. Özellikle ihtiyaç olduğunda bulunamaması durumunda çok önemli neticeler doğuran bir durum. Biz Polis Teşkilatı olarak yıllardır bunu geleneksel hale getirdik. Her 10 Nisan haftasın’ da kan veriyoruz,10 Nisan dışında da gerek hastalara gerek Kızılay’a kan bağışında bulunuyoruz.” dedi.

MİLLETSEVER, KAN STOKLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Milletsever,  Türk polisinin şimdiye kadar canıyla olduğu gibi kanıyla da vatandaşın hizmetinde olduğunu belirterek; Yarın ne yaşayacağımız belli değil daha önceden yaşanan depremler ve sel felaketleri kan ihtiyacını doğurdu. Kızılay’ın kan stoklarının dolu olması hepimiz için çok önem arz ediyor. Kızılay kurumsal olarak güvenimizi yitirmememiz gerek bir kuruluş. Çünkü ihtiyaç duyduğumuzda ihtiyaç duyduğumuz yegane yer. O yüzden bizde personelimizle birlikte Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş 179’cu yıl dönümünü kutladığımız bu haftada personelimizin de yoğun ilgisiyle kan bağışında bulunmaya karar verdik. Kızılay’ımızda geldi emniyet müdürlüğümüzde gerekli ortamı hazırladı. Biz de Türk Polisi olarak yeri geldiğinde canımız verdiğimiz gibi kanımızı da vererek memleketimize insanlarımıza hizmet etmeyi bir borç biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay’ı bağış sonrası Emniyet Müdürlüğü personeline ikramlarda bulundu.

ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİLER

Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever ve Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli,  kan bağışında bulunarak Kızılay’ın kan stoklarına destek vermenin yanı sıra, tam bir toplumsal dayanışma örneği sergilediler.

Pendik Kızılay Başkanı Cihat Aslanoğlu yaptığı açıklamada ilk önce polis teşkilatının 179 yıl dönümünü kutlayarak Pendik emniyet müdürü Murat Milletsever nezaretinde Pendik’te Kızılay’a kan bağışlayan tüm emniyet teşkilatına ve sivil toplum kuruluşlarına halkımıza duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP