reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik’te Unutulmaz Bir Tiyatro Deneyimi Mutluluk Fabrikası

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik’te Unutulmaz Bir Tiyatro Deneyimi Mutluluk Fabrikası
reklam

4 Mayıs Perşembe günü 80.Yıl Nuh Çimento Anadolu Lisesi konferans salonunda fuaye konseri ile başlayan etkinlik yüzlerde tebessüm oluşturdu. Nuh Tiyatro Topluluğunun (NTT) genç ve yetişkin oyuncularının birlikte yer aldığı bu tiyatro gösterisinde senaryoda işlenen konulara çocukların dâhil edilmesi oyuncu ve izleyicinin aynı sahneyi paylaşması, çocukları eğlendirirken ders niteliğinde düşündürmesi seyirciden tam not aldı.

Oyunun ilk izleyicileri arasında bulunan eğitimci Duygu Sümeyye Gülhatun bizimle oyuna dair düşüncelerini paylaştı :

Bir çocuk tiyatro gösterisi izlerken empati yeteneği kazanır fakat sadece bununla da kalmaz; aynı zamanda eğlenir, bilim ve tarih gibi konularda da dolaylı yoldan bilgi edinebilir. Davet edildiğimiz bu gösteri, sadece salondaki çocuklara değil; yetişkin olarak bizim ruhumuzdaki çocuğa da dokundu. Yönetmen Mehmet Akif Çanakçı Hoca’mıza bu güzel gösteri için teşekkür ederiz.

Prömiyerin ilk misafirleri arasında bulunan bir başka isim ise topluluğun eski oyuncularından psikoloji öğrencisi Gürkan Erdem oldu. Mutluluk Fabrikası oyunu ve Nuh Tiyatro Topluluğu ile ilgili düşüncelerini sorduk:

Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir. “Sözünün hatırımda canlanıp durduğu, mutluluğun paylaşıldığı bir akşamdı benim için. Atölyeden sahneye giden tutkulu yolculukta herkesin çantasına bolca tebessüm ve mutluluk doldurduğuna topluluğun eski bir öğrencisi olarak bizzat şahit oldum. Sahne önünden sahne arkasına herkesin yanında bolca taşıdığı bu tebessüm ve mutluluğun çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına oyunu izleyen tüm seyircilerin yüzlerine yansıdığını, içten bir kahkahaya dönüştüğünü ve nihayetinde de kuvvetli bir alkışın sesi olduğunu gördüm ve işittim. Bu anların bir parçası olmama vesile olan “Mutluluk Fabrikası” isimli oyunu yazan ve yöneten ustam Mehmet Akif Çanakçı’yı bir çırağı olarak ve aynı oyunda mutluluğu dağıtan oyuncuları ve sahne arkası ekibini bir izleyici olarak yürekten kutluyorum. Ve umuyorum ki Nuh Tiyatro Topluluğunun bu tutkulu yolculuğuna daha fazla insan şahit olma fırsatını yakalar.

Gecenin sonunda oyun yönetmeni Mehmet Akif Çanakçı yaptığı konuşmada: Mutluluk Fabrikası çocuk oyununun ilerleyen günlerde de bölgedeki çocuklarla buluşmaya devam edeceğini belirterek oyunda yer alan, Fevzi Türkmen, Umut Şimşek, Talha Sağlam, Ahmet Cemil Taşdeler, Emirhan çelebi, Merve Arslan, Nurbanu Çam teknik ekip Buğra Kocabacak, Yağmur Şimşek, Ömer Mert Akay’a ve Vesile Altun’a teşekkür etti…

reklam

YORUM YAP