reklam
reklam
DOLAR 32,6709 % 1.22
EURO 34,9441 % 0.1
STERLIN 41,5030 % 0.62
FRANG 36,5610 % 1.23
ALTIN 2.446,56 % 2,32
BITCOIN 66.851,99 -1.355
reklam

PESİAD Başkanını Açıkladı Kadir Bayram

Yayınlanma Tarihi : Google News
PESİAD Başkanını Açıkladı Kadir Bayram
reklam

Kongreye; Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç, PESİAD Genel Başkanı Kadir Bayram, Genç PESİAD Başkanı Murat Açık  ve çok sayıda üye yer aldı

6.Olağan Kongrede  üyelerinin toplam oylarını alan Kadir Bayram yeniden PESİAD Başkanı seçildi. Genç PESİAD’da ise kan değişimi yaşandı. Murat Açık Genç PESİAD’da görevini tamamlayarak yerini Cüneyt Battal’a devretti

PESİAD’ın 6. Olağan Kongresinde kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Kadir Bayram pandemi nedeniyle ertelenen yatırımların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Bayram; PESİAD’ın Pendik’te önemli yatırımlar yaptığını belirterek gerek yurt içi gerekse yurt dışı kaynaklı projelerin ivedilikle sürdürüleceğini vurguladı Kadir Bayram;  Pendik’teki sanayicilerin önünü açacak yeni bir proje üzerinde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek PESİAD Sanayi Sitesi kuracaklarını söyledi.

KADİR BAYRAM;” PESİAD OLARAK PROJELERİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN HIZLA DEVAM EDECEĞİZ”

Kadir Bayram konuşmasında şu sözlere yer verdi; ”Pandemi nedeniyle zorlu bir süreci geride bıraktık. Gerek ekonomik gerekse psikolojik olarak zorlu zamanlardan geçtik. Geçirmiş olduğumuz pandemi koşullarının bir an önce bitmesini umut ederek salgın nedeniyle hayatını kaybeden Genç Pesiad üyemiz Eray Emre İşsel kardeşimize  Allahtan rahmet diliyorum.

PESİAD Yüksek ve ticari ekonomi potansiyeline sahip ilçemizin Sanayici ve İş Adamlarını bir araya getirmekte ortak  akıl ve daha Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) ın 6. Olağan Kongresi PESİAD’ın toplantı salonunda gerçekleştirildi  büyük işler başarma ihtiyacının bir sonucu olarak kurulmuştur.10 ay 6 yıldır aktif faaliyet gösteren PESİAD 2020 yıl sonu itibariyle üye sayısını Genç PESİAD üyelerinin de dahil olması üzere 300’e çıkartmıştır.

PESİAD Pendik’e katma değer katan en büyük ailesidir. Geçmişi başarı hikâyeleri ile doludur. Pendik’in menfaati için çalışmakta olup bu sebeple her alanda faaliyet göstererek üyelerine vatandaşlarımıza ve yerel ölçekte ülkemize fayda sağlamaktadır. Hepinizin bildiği üzere 2020 yılının şubat ayı itibariyle kıymetli kurucu ve onursal başkanımızın Belediye Başkanı olması nedeniyle PESİAD’da bir kan değişimi oldu. Kıymetli Belediye Başkanımızın bizlere göstermiş olduğu teveccühten dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu görevi teslim aldığımız an itibariyle de kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber hız kesmeden faaliyetlerimize devam ettik.

DİJİTAL DÜNYAYI PESİAD’A KANALİZE ETTİK

Öncelikle ARGE’si devam eden ve hep beraber önemsediğimiz sektörler kurulumumuzu hayata geçirdik. Bu kurumları üçe böldük İnşaat sektörü, Sanayi sektörü ve hizmet sektörü olarak başkanlarını atayarak altında komiteler kurarak mevcut yönetimimizle beraber 60-65 kişilik etkin bir kadroyu hayata geçirdik. Bu sektörlerle alakalı Çalıştaylar yapmak üzere başladığımız görevi pandemiyle karşı karşıya kalarak ertelemek durumunda kaldık. Bu zaman zarfı içerisinde dijital dünyayla bir atılım yapmakla ilgili gayretimiz oldu.

Dijital dünyaya da PESİAD’mızı kanalize ettik. Devam eden Arge çalışmalarımızı sürdürdük. PESİAD katalog,PESİAD Kart gibi bunların hepsini tamamlayarak kıymetli üyelerimizin teşekkülüne açtık. Bunları şu anda etkin bir şekilde kullanıyoruz. PESİAD Kartımızla ilgili bölgemizdeki özel ve kamu kuruluşlarımızla ilgili ciddi anlamda indirimler alarak iyi hizmet noktasında avantaj sağlayarak üyelerimizin kullanımına açtık. Bununla beraber mobil aplikasyonla ilgili yeni bir altyapı hazırlayarak üyelerimizin hizmetine açtık.

ARGE PROJELERİMİZDEN BİRİ OLAN FUARLARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Tabii ki normalleşmeyle beraber PESİAD projelerle birlikte yatırımlarına kaldığı yerden devam edecek. İnşallah normalleşmeyle birlikte gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimize ara vermeden devam edeceğiz.Dış dünya ile alakalı ihracat noktasında bütün üyelerimizi bu kapsama taşımayla ilgili gayretimiz maksimum seviyede olacak. Daha  öncesinde Belediye Başkanımızla birlikte sektörlerle ilgili fuarların yapılmasıyla  ilgili bir ARGE kurmuştuk. İnşallah en kısa zamanda normalleşmeyle birlikte sektörler kurulu ile entegre ederek bu projeyi de hayata geçirip fuarları organize edeceğiz.

ARA ELEMAN SORUNUNU ÇÖZMEYLE İLGİLİ PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Bir başka önemsediğimiz ve üzerinde durduğumuz başka bir konu ara eleman sorununu çözmeyle ilgili. Kurtköy bölgemizdeki sanayicilerimizle ilgili ara eleman sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımızın  oradaki yatırımı farklı bir yatırıma yönlendirmesiyle ilgili bir çalışması oldu. Almış olduğu fikirler neticesinde de orada sertifikasyon düzenlenecek şekilde ara eleman yetiştirmeyle ilgili kursların kurulacağı ve orada eğitim merkezlerin olacağı bir sistemin kurulması için adım attık.Bu projede paydaşlarımız da var. Yönetim Kurulumuz ve Kalkınma Ajansımız bizimle beraber paydaş olarak hareket edecekler. Ve bunu da inşallah PESİAD ailemizle birlikte en kısa zamanda  oradaki Sanayicilerimizin teşekkülüne açacağız. Bu projenin garantörlüğünü de PESİAD olarak sağladık ve altına imzamızı attık’’dedi.Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’de PESİAD’ın başarılarından memnuniyet duyduğunu belirterek tekrar göreve seçilen Kadir Bayram ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç PESİAD Başkanı Cüneyt Battal’a görevinde başarılar dilediğini ifade etti

reklam

YORUM YAP

Sedat Savaş TÜM YAZILARI
reklam

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  32,6623 32,6709 % 1.22
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  34,9343 34,9441 % 0.1
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  41,4825 41,5030 % 0.62
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  36,5391 36,5610 % 1.23
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  23,7302 23,7417 % 0.98
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.913,87 4.000,13 % 2,32
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.446,17 2.446,56 % 2,32
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  66.851,99 -1.355
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış