SAADET Partisi’nin İlçe Başkanı Yeniden Yasin Kadıoğlu « Gerçek Bakış Gazetesi

SON DAKİKA

SAADET Partisi’nin İlçe Başkanı Yeniden Yasin Kadıoğlu

Bu haber 17 Kasım 2021 - 10:40 'de eklendi ve 336 views kez görüntülendi.

SAADET Partisi’nin 7. Olağan Kongresi, 14 Kasım 2021 Pazar günü saat 10:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. İlçe Başkanlığına Yasin Kadıoğlu tekrar seçildi.

Kongrede; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Pendik İlçe Başkanı Yasin Kadıoğlu  ve parti kadın kolları üyeleri de yer aldı.

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı 7.Olağan kongresinde konuşan Başkan Adayı Yasin Kadıoğlu şu sözlere yer verdi; ”

Kongremize teşrif eden Pendikli hemşerilerim, siyasi partilerimizin ilçe başkanları, muhtarlarımız, STK, dernek ve vakıf başkanlarımız, İşadamlarımız, gazeteci kardeşlerimiz, ilçe seçim kurulu ve emniyet görevlisi misafirlerimiz; hepinize ayrı ayrı ‘hoş geldiniz, sefalar getirdiniz’ diyorum.

Şair Nedim’in “Bu İstanbul kenti değer biçilemeyecek kadar eşsizdir/ Onun bir taşına tüm acem ülkesi feda olsun” dizeleriyle dediği İstanbul’umuzun; en şirin ilçesi yaklaşık 750 bin nüfuslu Pendik’imizdeyiz. Öyle ki Pendik ilçemiz nüfus bakımından Anadolu Yakasının en büyük ilçesidir. Pendik’imizin 36 mahallesinde, 1.476 adet sandıkta oy kullanacak 522 Bin seçmenimiz mevcuttur. Yine ilçemiz içerisinde barındırdığı havaalanı, yüksek hızlı treni, metrosu, otoyolları ve deniz ulaşımı ile benzeri olmayacak şekilde ulaşım akslarının birleştiği jeopolitik bir öneme de sahiptir.

Saadet Partisi,  nihai hedefine bütün insanlığın refah ve saadetini koyan bir teşkilattır. Herkes için kâmil manada insan haklarının uygulanması gerektiğine inanır. Hiç kimsenin başkası tarafından, kendisi gibi inanmaya zorlanamaması gerektiğini savunur. Partimiz, temelde yeryüzünde adaletin tesisi için vardır. Zulmün karşısındadır. Kim olursa olsun, mazlumun yanındadır. Emeğin karşılığının, alın teri kurumadan verilmesini sağlamak için çalışır. Saadet Partisi, sömürünün karşısındadır.  Az önce ifade ettiğim üzere Saadet Partisi ve mensupları bunları inancı ve mensubiyeti ne olursa olsun tüm insanlık için ister. Tüm mensuplarımız bu bilinçle hareket etmektedir. Bu bilinçle hareket ettiğimiz için, komşumuz aç iken tok yatamayacağımız gibi, Arakan’da, Doğu Türkistan’da ve daha birçok coğrafyada mazlumlar zulümden kurtulmadan, dünya üzerinde adalet tesis edilmeden, sömürü düzeni son bulmadan rahat uyumaya hakkımız olmadığını biliriz. Bizi ayrıcalıklı kılan inancımızdır, tarihimizdir, kültürümüzdür.

Biz, tüm varlığı Allah’ın yarattığına inanırız. Bu yaratmayı bir fıtrat üzerine yapmıştır. Yaratılış fıtratımıza uygun yaşadığımızda tüm insanlığın refah ve saadete kavuşacağına inanırız.

Mazlumların yanında olmak, zulmü engellemek, adalet üzere hareket etmek, haksız kazancı ortadan kaldırmak, faizci düzeni değiştirmek, kamu malını korumak, kul hakkı yememek, rüşvet, iltimas ve irtikaba karşı çıkmak, nesli bozan zinaya, aklı bozan sarhoşluğun yaygınlaşmasına karşı olmak, bu fıtratın gereğidir.

İşte, Saadet Partisi ve mensupları, fıtrata uygun işleri yapmayı, fıtrata aykırı işlerin karşısında olmayı, dünyada refah ve saadetin böyle temin edilecek olmasının yanı sıra, gönülden inandığı bu hesap verme bilinci ile başarılı olacaktır.

Biz, işlerinin karşılığını bu dünyada bekleyen insanlardan değiliz.

Bunları yaparken yöntemimiz, sadece tebliğdir. Çünkü biz, gönülleri kazanmanın peşindeyiz.

Şekil bizim işimiz değil!  Öz’le uğraşırız biz. Görüntü bizi etkilemez. Bazı hak ihlallerinin ortadan kalkmasına seviniriz ama sonuçta nesiller fıtrattan uzaklaşıyorsa bunu kabul edemeyiz, buna râm olamayız. Güzel sözler bizimde hoşumuza gider fakat arka planda faizci sömürü düzeninin sürdürüldüğünü görmemizi engellemez.

Finans ekonomisi martavalıyla; 18 yılda 500 milyar doları aşan faiz ödemesi yaptığımızı görmezden gelemeyiz.

Yıllık faiz ödememizin, tüm belediyelere ayrılan paydan yüksek olduğunu görenleriz biz.

Herkes geçmişimize bakabilir. Milli Selamet ve Refah hükümetleri dönemindeki icraatlarımızı inceleyebilir. Muhalefette bulunduğumuz süreçte de aynı doğruları savunduğumuzu ve hükümetleri sürekli ikaz ederek doğru olana yönlendirmeye çalıştığımızı göreceklerdir.

Bu salonlarda çokça duyduğumuz bir söz vardı.

“Tek başımıza kalsakta, yolumuzdan dönmeyiz!”

İşte bu sözde samimi olanlarla birlikteyiz. Bu muhabbetle her birinizi bir kez daha kucaklıyorum.

Faizsiz üretim ekonomisini nasıl hakim kılacağımızı, şahsiyetli dış politikanın nasıl yapılacağını, maddi ve manevi kalkınmanın nasıl sağlanacağını hem anlatacak, hem göstereceğiz

Topluma iyiyi, güzeli, faydalıyı, adil olanı duyuracağız. Toplum bize yetki verdiği zamanda da gereğini yapacağız.

Bunu yaparken hiç kimseyi kategorize etmeyeceğiz. İnancı, yaşam tarzı, aidiyeti ne olursa olsun, herkes bizim muhatabımızdır. Herkes bizim önceliğimizdir. Biz kindar değiliz. Geçmişte ne yapmış olursa olsun, herkesten ömrünün sonuna kadar umut var olacağız.

Bu kongre vesilesiyle, yeniden bileneceğiz. 8 milyarlık insanlığın sorumluluğunu hissederek, 750 bin nüfuslu bizim görev alanımızda, Pendik’te, insanımıza bu doğruları ulaştıracağız.

Hedefimiz bu doğruları ulaştıramadığımız kimsenin kalmamasıdır. Sonra, elbette tek başına iktidar olmak.

Bu hedef için layıkıyla çalışmak gerek. Önce var olmak gerek. Her mahallenin her sandık bölgesinde var olmak. Bunu başaracağız. Kaybedecek bir saniyemiz bile yok. Her seçimi bir yanlıştan dönmek için bir dönüm noktası görüyor ve yakında olacak seçimin ayak seslerini duyuyoruz.

İlk genel seçimde bu kötü gidişe dur demek, ilk yerel seçimde Pendikli hemşerilerimize layık oldukları hizmeti verebilmek için takatimizin sonuna kadar çalışacağız.

Bu kararlılık noktasında teşkilatımıza güvenim tamdır. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Hak geldi, batıl zail oldu! Zafer inananlarındır! ve zafer yakındır! Allah’ın selamı üzerinize olsun. Allah’a emanet olunuz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, seçim sürecinde her eve ve iş yerine, her mahalleye girmek mecburiyetinde olduklarını vurgulayarak, 1,5 sene içerisinde seçimler olacağını, bu seçimlerde ya büyük başarı göstererek ülkenin gidişatına dur diyecek, yanlışları düzeltecek, doğruları hakim kılacak yetki alacaklarını ya da hayatın böyle devam edeceğini belirtti.

Yeni  İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeler şu isimlerden oluştu; Çetin Dağlar, Yusuf Güripek, Erdoğan Kırmaz, Seyfi Sezer, Muhsin Gece, Murat Acar, Mehmet Mahfuzdüzgün, Zülkif Kapukay, İsmail Akcan, Kemal Başarslan, Abdullah Yerhan, Abdullah Erdoğan, Enes Uzan, Yusuf Yağcı, Ender Arslantürk, Hasan Ünlü, Ümit Dülger, Berat Sinan Aksu, İhsan Aydın, Refik Düzgün, Fatih Uslu, Selim Türkcan, İsa Uzun, Ramazan Çopur

Yeni  İlçe Yönetim Kurulu Yedek Üyeler ise  şu isimlerden oluştu; Kadir Boğa, Mehdi Saygılı, Emre Selman Kaplan, İsmail Naçar, Cihat Alioğlu, Murat Sarı, Süleyman Karlı, Mehmet Keskin, Yasin Çetiner, Zekeriya Çakır, Yusuf Özkan, Mustafa Duman, Mehmet Bozdağ, Yücel Tuncay, Harun Patacı, Murat Uğur Temuralay, Zeki Akgül, Halil Arslan,Eşref Gengönül,  Adnan Kara, Mehmet Karaaslan, Âdem Başoğlu, Nevzat Aksoy,Hacı Bayram Demir, Selver Koytaviloğlu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.