reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.359,99 0.011
reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Müjde

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Müjde
reklam

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Pendik’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sahilde Pendiklilere seslendiği konuşmasında ilçeye yapacakları 600 yataklı yeni devlet hastanesinin müjdesini verdi.

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Ahmet Cin ile birlikte belediyenin düzenlediği Kadın ve Yaşam Festivalini gezen Sağlık Bakan Koca, yapıldığı dönemde Pendiklilerin ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların ihtiyacını karşılayan ancak artan nüfus nedeniyle bu ihtiyaçların arttığına dikkat çeken Koca, Pendik’te 600 yataklı yeni bir hastanenin yapılacağını söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şöyle konuştu “Pendik’te sağlık konusunda hizmete erişim noktasında sıkıntılar yaşanabileceğini öngörerek şimdiden bir dizi önlem almaya karar verdik.Pendik’in girişinde Tarım Bakanlığımıza ait arazinin üst kısmı bakanlığımıza tahsis edildi.Yatırımlarımız arasında zaten 400 yataklı bir hastane vardı.Biz bu hastaneyi yoğun bakımlarıyla birlikte 600 yataklı olarak hizmet verecek şekilde yapacağız.”

Bakan Koca hastanenin 2026 yılının sonuna kadar bitirilebileceğini öngördüklerini söyledi.

“Pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yönetmişti”

Festivalde konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Başlatmış olduğumuz festivalde sizlerle beraberiz. Sayın Sağlık Bakanımız aramızda, teşriflerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Özellikle Pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yönetip insanlarımızın gönlünde taht kurduğu için kendilerine teşekkür ediyoruz. Hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP