reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Saraybosna Üniversitesi  45 ülkeden 270 öğrenci mezun verdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Saraybosna Üniversitesi  45 ülkeden 270 öğrenci mezun verdi
reklam

Saraybosna Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayan 270 öğrenciye diplomaları takdim edildi

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Türk girişimciler tarafından 2004 yılında kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), 14’üncü dönem mezunlarını uğurladı.

Mezuniyet coşkusu yaşayan öğrencilerin geçişiyle başlayan törene, resmi ziyareti kapsamında Saraybosna’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’in yanı sıra Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) Başkanı Hasan Topaloğlu ile Türk kurumlarının temsilcileri, veliler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

IUS Rektörü Ahmet Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, IUS mezunlarına barış dolu bir hayat diledi.Öğrencilere insanlığa faydalı bireyler olmaları yönünde dileklerini ileten Yıldırım, Kovid-19 salgını sürecinde yaşanan zorluklara dikkati çekti ve “birlikte barış içerisinde yaşamamanın” önemini vurguladı.

Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) Başkanı Hasan Topaloğlu da konuşmasında;  Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayan mezunları tebrik ederek en kötü günlerinin bugünkü gibi mutluluk ve gururla dolu olmasını temenni etti.

IUS’un kurucusu olan SEDEF Vakfının, gençlerin yetiştirilmesi için lazım olan eğitim materyallerini ve yerleşkenin fiziksel mekanını en mükemmel şekilde hazırlamayı görev kabul ettiğinin altını çizen Topaloğlu; “Ekonomik endişelerden dolayı eğitim kalitesinden ödün verilmemesi için her zaman gerekli desteği gösterdik ve  göstermeye devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz ülkenin şartları doğrultusunda yurt içinden ve yurt dışından en iyi akademisyenleri üniversitemize getirmenin destekçisi olacağız” dedi.

IUS’tan mezun olan başarılı öğrencilerin değişik üniversitelerde yüksek lisans ve doktorasını tamamladıktan sonra yine burada akademisyen olarak görevli olmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Topaloğlu, böyle mezunların da destekleneceğini belirtti.

reklam

YORUM YAP