SÜLEYMAN TURAN: KAVGACI DEĞİL ÇÖZÜMCÜ OLDUK « Gerçek Bakış Gazetesi

SON DAKİKA

SÜLEYMAN TURAN: KAVGACI DEĞİL ÇÖZÜMCÜ OLDUK

Bu haber 10 Mart 2022 - 14:42 'de eklendi ve 375 views kez görüntülendi.

Yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantı gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Süleyman Turan; “Pendik muhafazakar seçmen yapısının ağırlıklı olduğu bir ilçe. Yeni dönemde partimizin adayının seçimi kazanarak belediye başkanı olacağına inanıyorum” dedi.

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısına İlçe Başkanı Süleyman Turan’ın yanısıra; İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Emine Küçükali, İl Başkan Yardımcısı Aysen Kırali, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Özkan, Güntülü Kavuncu Demirtaş ve İlçe Başkan Yardımcıları Turgay Yılgın, Kani Özden, Hacer Özdemir, Döndü Oğlakçı, Taner Taşkıran katıldılar.

‘Anlat İstanbul’ ‘Anlat Pendik’ başlıkları kapsamında organize edilen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Süleyman Turan şu sözlere yer verdi:

4500 ÜYEYE ULAŞTIK YIL SONU HEDEFİMİZ 7000

“ Yaklaşık 3.5 yıldır ilçe başkanlığını yürütüyorum. Bu süreçte üye çalışmaları, temsilciliklerin açılması, vatandaş ve esnaf ziyaretleri faaliyetlerini gerçekleştirdik. Sürekli sahada olan bir ekibimiz var. İlçemize bağlı 36 mahalleyi de tek tek gezdik. Muhtarlarımızla iş birliği içerisinde olduk. Bu temaslarımızda; mevcut sorun ve istekleri, gerek ilçe gerek büyükşehir belediyesi yetkililerine ileterek çözüm noktasında katkıda bulunduk.

İYİ Parti Pendik’teki gücünü ve etkisini her geçen gün artırmakta. Göreve başladığım dönemde 1000 olan üye sayımızı 4.500’e çıkarmış bulunmaktayız. Bu yıl sonuna kadar hedefimiz 6.500 – 7000 üyeye ulaşmak. Pendik İlçesini Kurtköy, Kaynarca, Dolayoba, Merkez olmak üzere 4 bölgeye ayırdık. Bölge başkanı atayarak, yönetimini oluşturarak Kurtköy temsilciliğimizi faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Diğer temsilciliklerimizi de kısa süre içerisinde aktif hale getireceğiz.

Biz parti olarak seçimden seçime değil, her an ve her zaman halkımız ile bir aradayız. Bu anlayışla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

KAVGACI DEĞİL ÇÖZÜMCÜ OLDUK

Göreve başladığımda belediye başkanımıza ‘periyodik olarak tüm ilçe başkanlarının olacağı, kaymakamımızın da katılacağı istişare toplantıları organize etmesini’ önerdim. ‘Siyaseti güzelleştirelim’ dedim. Ne yazık ki olmadı.

Belediye hepimizin belediyesi. Bu yüzden belediye başkanımıza elden geldiğince, güzel olan her aktivitede destek verdim, yanında oldum. Sahadan gelen sıkıntıları kendisine bizzat ilettim. Kendisine siyasi bir rakip gibi davranmadım. Ama aramızdaki bu diyalog maalesef zayıflıyor. İYİ Parti güç kazandıkça, bize karşı sergilenen tutum farklılaşıyor.

SALON VERİLMEDİ

Partimizin sosyal sorumluluk noktasındaki faaliyetleri bir anlamda engellenmeye çalışılıyor. Birkaç kez bu tip toplantılar için ilçemizdeki kültür merkezlerini talep ettik. Her seferinde sudan gerekçelerle red cevabı ile karşılaştık. Bu anlayışın yakışıksız olduğunu düşünüyorum.

YENİ DÖNEMDE BELEDİYEYE TALİBİZ

Pendik muhafazakar seçmen yapısına sahip bir ilçe. İYİ Parti olarak bizler bu yapıdan ilgi görüyor, karşılık alıyoruz. Sahaya çıktığımızda vatandaşların bize büyük oranda teveccüh gösterdiğini görmekteyiz. Önümüzdeki belediye başkanlığı seçiminde İYİ Parti’den gösterilecek adayın başkanlığı kazanacağına inanıyorum. Geçtiğimiz seçimlerde biz CHP’nin adayını desteklemiştik. Bu seçimlerde de CHP’nin bizim adayımızı desteklemesinin daha isabetli olacağını düşünüyorum.

İLÇENİN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUZ

Pendik Türkiye’nin en nitelikli ilçelerinden birisi. Gerek nüfus, gerek yüzölçümü, gerekse sosyal ve ekonomik yapımız ile devasa bir ilçeyiz. Geçmiş dönemlerde belediye yönetimlerinin ilçemizde gerçekleştirdiği değerli hizmetler olmuş. Fakat özellikle son 10 yılda ekonomideki yanlış yönetimden kaynaklanan çalkantılarla birlikte belediye hizmetleri de zaafa uğramış bulunuyor. 20 yıldır çözülemeyen meseleler var. Otopark meselesi, imar problemleri ve kentsel dönüşüm, yoksulluk, işsizlik bunlardan sadece birkaçı. Diğer taraftan, belediyemiz 100 bin aileye sosyal yardım yaptığını ifade ederek bununla övünüyor. Ama kanaatimce bu övünülecek değil, utanılacak bir durum. Olması gereken şey ihtiyaç sahibi insanların sayısını arttırmak değil, istihdam yaratarak bu insanların sayısını azaltmak ve hatta sıfırlamaktır.

KÖYLERİMİZDE ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİZ

Pandemi dönemi bütün dünyaya tarım ve hayvancılığın önemini bir defa daha gösterdi. Türkiye geçmişte tarım ve hayvancılıkta kendine yeten bir ülkeydi. Zaman içerisinde bu nokta da ciddi zafiyetler oluştu. Bunun önüne geçmek ve tarımı, hayvancılığı desteklemek şart. Pendik ilçesi olarak 5 köyümüz var. Bu köylerimizde tarım alanları mevcut. Fakat gerekli teşvik söz konusu olmadığı için mevcut potansiyel üretime dönüştürülemiyor. Biz köylerimizi imara değil, üretime açacağız. Köylümüze destek verip, onları bu yönde teşvik edeceğiz.

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ SOSYAL HAKLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ

Ülkemizde 45 milyon çalışanın yaklaşık 20 milyonu asgari ücretli. Bu durum sosyal adaletsizliği de beraberinde getiriyor. İYİ Parti iktidara geldiğinde çözümüne öncelik vereceği problemlerden biri de bu olacak. Yine bu bağlamda Pendik Belediyesi çalışanlarının sosyal haklarını iyileştireceğiz. Tarafımıza iletilen çok sayıda serzenişe kulak vereceğiz.

Yaklaşık 3 saat süren basın toplantısında İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Emine Küçükali de kısa bir konuşma yaparak, Pendik Belediyesi’nin ‘salon tahsisi’ noktasındaki ayırımcı tutumunu eleştirdi.

Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplandırıldığı karşılıklı sohbet faslı ile sürerek sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.