reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

SÜLEYMAN TURAN YEREL BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
SÜLEYMAN TURAN YEREL BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
reklam

İYİ Parti Pendik ilçe Başkanı Süleyman Turan yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Yeni İlçe Yönetimi olmak üzere İl Delege Üyeleriyle gerçekleştiren basın toplantısında Süleyman Turan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Sait Helvacı’da gerçekleşen basın toplantısında İYİ Parti’nin projeleriyle ilgili konuşan İlçe Başkanı Süleyman Turan İYİ Parti olarak Pendik’te iktidar olmak için mücadele vermeye devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda Pendik’le ilgili genel sorunlar üzerinde değerlendirmeler yapan Turan Pendik’in ana sorunun genç işsizler olduğunu belirterek gençlerin istihdama kazandırılması noktasında çalışma yapılmasını önemsediklerini belirtti. Turan uyuşturucu kullanımı ve satışı noktasında tüm ülke genelinde genel bir artış olduğuna dikkat çekerek Pendik’in bir çok mahallesi’nde aynı sorunun devam ettiğini vurguladı. Turan Pendik’te mevcut sorunların tespit edilmesine yönelik mahalle bazlı çalışmalar yaptıklarını ifade ederek halkın taleplerini Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e iletiklerini ve sorunların çözümü noktasında güzel istişareler sağlandığını söyledi.  2023 yılı genel seçimlerin yerel seçimleri etkilediğini ifade eden Süleyman Turan İYİ Parti olarak genel seçimlerde millet ittifakının oy kazanmasına yönelik çalışacaklarını söyledi.

Turan 2024 yılı yerel seçimlerine yönelik hedeflerin olduğuna dikkat çekerek önceliğin genel seçimler olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Pandemi nedeniyle dünya genelinde ekonomik duraklama olduğunun altını çizen Turan açıklamalarına şöyle devam etti;”Dünyada pandemi ekonomiyi duraklattı, zarar verdi. Ama bu Türkiye’yi çok daha fazla etkiledi. Asgari ücrete iyileştirme yapıldı ama yeterli mi? Çalışanların çoğunluğu asgari ücretli ve bu ücretler yetersiz kalıyor. EYT ile ilgili yapılan uygulamaları başarılı buluyor ve cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum, iyi yapılan işleri de tebrik etmek lazım. Biz siyaseti böyle yapıyoruz eleştirilerimizi yapıyoruz ama iyi yapilan işleride takdir ediyoruz.” dedi.

Süleyman Turan: “Bugün Pendik Ertuğrulgazi mahallesinde vatandaşlarla 4 mahalleyi ilgilendiren bir toplantımız olacak. Biz 2 emsal verilmesini savunuyoruz, belediye önce 1.25 emsal vermişti sonra 1.5 ta karar kılındı. 2 emsal olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Turan, Yönetim Kurulu üyelerini tek tek isim isim okuyarak basına tanıttı.Bu açıklamalar sonrası Pendikli yerel basın mensupları sorularını sordular ve İyi Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan cevapladı. Yeni yıl ve gazeteciler günü nedeniyle basına küçük hediyeler sunuldu.Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

reklam

YORUM YAP