reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Tatillerini “Yaz Okulları”nda dolu dolu geçiriyorlar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tatillerini “Yaz Okulları”nda dolu dolu geçiriyorlar
reklam

Pendik Belediyesi çocukların yaz aylarını en verimli şekilde geçirmesi için programlar düzenlemeye devam ediyor. AÇEM ve Bilim Merkezi Yaz Okulu ile Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi Çocuk Kütüphanesi Atölyeleri’nde düzenlenen ayrı ayrı programlarla çocuklar eğlenerek öğreniyor.

Bilim eğlenceli hale geliyor

Etkinlikler kapsamında Pendik Belediyesi AÇEM’lerde 4-6 yaş arasındaki çocuklar için boyama, hikaye okuma, geleneksel çocuk oyunları gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bilim sınıflarında ise çocuklara basit ama eğlenceli deneyler önce teorik sonra da pratik bir şekilde uygulamalı olarak anlatılıyor.

LEGO’dan robot yapmayı öğreniyorlar

Bilim merkezlerinde ise 7 ila 13 yaş arasındaki çocuklara yönelik aktiviteler düzenleniyor. Bunlar arasında çocukların en çok ilgisini LEGO’dan robot yapma dersi çekiyor. Parçaları birleştirerek robot yapan çocuklar ardından da tablet aracılığıyla yaptıkları robotu hareket ettirmeyi öğreniyor.

Origami nasıl yapılır, artık biliyorlar

Çocuk Kütüphanesi Atölyeleri programı sadece Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. 4 ila 7 yaş arasında çocuklar için düzenlenen dersler arasında çerçeve yapımı ve origami gibi çocukların hem zihinsel hem de fiziksel yeteneklerini artıracak etkinlikler yer alıyor.

reklam

YORUM YAP