reklam
reklam
DOLAR 32,6538 % 1.16
EURO 34,9038 % -0.01
STERLIN 41,4400 % 0.47
FRANG 36,6089 % 1.36
ALTIN 2.447,02 % 2,34
BITCOIN 67.031,99 -0.943
reklam

Türkiye’nin dört bir yanından sanatçılar Tuzla’da bir araya geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Türkiye’nin dört bir yanından sanatçılar Tuzla’da bir araya geldi
reklam

Türkiye’nin dört bir yanından 30 sanatçının eserlerinin yer aldığı Buluşma İstanbul Disiplinlerarası Karma Sergisi, Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde açıldı. Yaklaşık 45 eserin sanatseverlerin beğenisine sunulduğu sergi, 19 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç’in katılımıyla Rumeli Kültür Merkezi’nde açılan sergide farklı bir etkinliğe imza atıldı. Ressam Asiyecan Gül, Sanatçı Neşe Güner’in seslendirdiği şiir eşliğinde resim çizdi. Şiirin hissettirdiği duyguyu ziyaretçilerin önünde canlı olarak tuvale işleyen Gül, böyle bir proje içinde yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Fikret Dadal’ın küratörlüğünde, Nurettin Ataman yönetiminde açılan sergiye ilgi yoğundu.

“TUZLA’DA BU TÜR SERGİLERİ GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Sergiyi gezen ve eserlerin hikayesini dinleyen Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç, “Tuzla’yı sanat kenti yapma hedefimiz kapsamında bu sergiler bizler için daha anlamlı. Türkiye’nin dört bir yanından sanatçının eserlerini burada izleme fırsatı bulduk, sanatçılarımızla bir arada olduk. Sanatın pek çok dalını izleyip, sanatçılarımızdan yaptıkları eserlerin hikayelerini dinleme fırsatı bulduk. Bu bizim için çok kıymetli. Başkanımız Av. Eren Ali Bingöl’ün vizyonuyla, sokağa taşıyarak, uluslararası boyut katarak, Tuzla’da bu tür sergileri geliştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİK İLLERİNDEN GELEN SANATÇILARIMIZ VAR”

Ege Sanat Birliği Başkanı Nurettin Ataman ise “Sergimizde 30 sanatçının yaklaşık 45 eseri yer alıyor. Türkiye’nin değişik illerinden gelen sanatçılarımız var. Bu sadece bir sergi değil, ben hiçbir sergiyi sadece bir sergi olarak değerlendirmiyorum. Bu sergilerin devam etmesi, çalıştayların yapılması aynı zamanda bir direniştir. 13 Mayıs’ta açılan sergimiz 19 Mayıs’ta kapanacak. Umuyoruz ki Tuzla Belediyesi ile ilişkimiz bundan sonra devam eder ve daha güzel işler yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

“BURADA SANATA DAİR ÇOK İYİ ŞEYLER OLACAĞINA DA İNANIYORUM”

Sanatçı Neşe Güner, “Bugün bu sergide farklı bir etkinlik gerçekleştirdim; ben şiir okurken arkadaşım şiir eşliğinde resim çizdi. Sanatı seven bir insan olarak sergiyi çok beğendim. Değişik şehirlerden arkadaşlar katılmış, hepsi birbirinden değerli farklı tarzlar var. Sanatın olduğu yerde güzellik, barış birlik ve beraberlik var. Herkesin bu sergiye gelmesini, gezmesini istiyorum. Tuzla büyük bir belediye, burada sanata dair çok iyi şeyler olacağına da inanıyorum, bu sergi de bunun bir parçası oldu” dedi.

“TUZLA BELEDİYE BAŞKANIMIZA BİZE DESTEK VERDİĞİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İzmir’den katılan ve 21 yıldır resim yapan Serap Timoçin Uyuğ da “Sergimiz, Tuzla Rumeli Kültür Merkezi’nde açıldı. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Hanım, bize destek olup açılışımızı yaptı, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ben İzmir’de geliyorum. Türkiye’nin dört bir yanından sanatçı arkadaşlarımızın resimleri de burada. Sanatçı arkadaşlarımın yolları açık olsun. Tuzla Belediye Başkanımıza da bize destek verdiği ve yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP