reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Tuzla ile El-Halil ‘kardeş şehir’ oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tuzla ile El-Halil ‘kardeş şehir’ oldu
reklam

Tuzla Belediyesi ile Filistin’in El-Halil Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Tuzla ve El Halil ‘kardeş şehir’ oldu. İmza töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, “İnsanlık dışı soykırıma karşı Filistin ile dayanışma ve kardeşliğimizi devam ettireceğiz” dedi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, Filistin’in El Halil Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Tayseer Abu Sneineh ve heyetiyle Tuzla Belediyesi’nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından gerçekleştirilen tören ile iki belediye arasında ‘kardeş şehir’ protokolü imzalandı. Filistin halkının yanında olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Bingöl, insanlık dışı soykırıma karşı dayanışma ve kardeşliği devam ettireceklerinin altını çizdi.

 

“‘KARDEŞ ŞEHİR’ PROTOKOLÜ, İKİ ŞEHİR VE HALKLARI ARASINDA KÖKLÜ BİR BAĞ OLUŞTURACAK”

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Eren Ali Bingöl, “Başkan Tayseer Abu Sneineh ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Filistin halkının yaşadığı zorlukları ve verdikleri mücadeleleri yakından dinledik. Onların yanında olmanın ve onlara destek sunmanın önemini bir kez daha kavradık. Bu kardeşlik protokolü, Filistin halkıyla dayanışma içinde olma ve ortak değerlerimizi pekiştirme amacımızı yansıtmaktadır. ‘Kardeş Şehir’ protokolü, iki şehir ve halkları arasında köklü bir bağ oluşturacak. Ayrıca, gelecekte hayata geçireceğimiz ortak projeler ve kültürel alışverişlerle ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz. Bu protokolün imzalanması ile Filistin’e ve Filistin halkına olan desteğimizi somut bir adımla pekiştirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP