reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

TUZLA’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
TUZLA’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI
reklam

Tuzla’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Hacıoğulları Hilmi Sonay İlkokulu’nda yapılan törene Tuzla’nın yeni kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır katıldılar.

Tuzla’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Hacıoğulları Hilmi Sonay İlkokulu’nda yapılan törene Tuzla’nın yeni kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır katıldılar.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar hazırlıklarını tamamladı. Bugün 2023-2024 eğitim öğretim yılı başladı. Okullarda son ders zili 16 Haziran’da çalmış, 19 milyoTuzla’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Hacıoğulları Hilmi Sonay İlkokulu’nda yapılan törene Tuzla’nın yeni kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır katıldılar.ndan fazla öğrenci karne almıştı. 86 gün sonra yeni eğitim öğretim yılı için ilk ders zili bugün çaldı. İstanbul’da yaklaşık 4 milyon öğrenci okula başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 2023-2024 eğitim öğretim takvimine göre yılının ilk ara tatili, 10 Kasım’dan itibaren bir hafta sürecek. Öğrenciler, ilk dönem karnelerini 19 Ocak Cuma günü alacak. İki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 5 Şubat Pazartesi okullar yeniden açılacak. 

İkinci sömestr yaklaşık 4 ay sürecek. 5 Nisan’da, bir haftalık ara tatil ardından eğitime devam edilecek. İlk ve orta dereceli okullar, 14 Haziran’da kapanacak ve milyonlarca öğrenci yaz tatiline çıkacak.

Tuzla Belediyesi 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan 62 okulda öğrenim gören 50 bin ilk, orta ve lise öğrencilerine kırtasiye seti hediye etti. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından hayırsever vatandaşların destekleriyle hazırlanan setleri dağıtmak için Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okuluna giden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gençlik eşittir gelecek diyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, en kıymetli varlıklarımız. Biz, yerel yönetimlerde etrafı, bütün sokakları, altın da kaplasak önemli değil. Önemli olan eğitimdir, önemli olan gençlerimizdir, çocuklarımızdır” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime verdiği destekleri arttırarak sürdürüyor. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan 62 okulda öğrenim gören 50 bin ilk, orta ve lise öğrencilerine kırtasiye seti hediye etti. Başkan Yazıcı, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda 1. sınıfa başlayan öğrencileri okullarında ziyaret ederek, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ile birlikte öğrencilerin sınıflarında kırtasiye setlerini dağıttı. Başkan Yazıcı, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra öğretmen ve idarecilere başarılar diledi.

“KİTAPLAR DEVLETTEN KIRTASİYE MALZEMELERİ BELEDİYEDEN”

Eğitim destekleri ile ilgili konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız ülke çapında tüm öğrencilerimizin kitaplarını ücretsiz veriyor. Bizler de velilerimizin eğitim masraf yükünü bir nebze hafifletmek adına kırtasiye ihtiyaçlarına destek veriyoruz. Bu amaçla, kitaplar dışında kalan temel ihtiyaç kalemlerinden oluşan kırtasiye setleri hazırladık. İlçemizdeki tüm okullarda, yaklaşık 50 bin öğrencimize bu setleri dağıttık” dedi.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ EN KIYMETLİ VARLIKLARIMIZ”

Başkan Yazıcı konuşmasında şunları kaydetti: “Gençlik eşittir gelecek diyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, en kıymetli varlıklarımız. Biz, yerel yönetimlerde etrafı, bütün sokakları, altın da kaplasak önemli değil. Önemli olan eğitimdir, önemli olan gençlerimizdir, çocuklarımızdır. Onları yetiştirerek biz aslında geleceğimizi inşa ediyoruz. Geleceğimizin inşası için çocuklarımıza yapmış olduğumuz bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“İLK EMRİ OKU OLAN MEDENİYETİN EVLATLARIYIZ”

“Toplumda eğitimin ne kadar kıymetli olduğunu medeniyetimiz çok net bir şekilde ortaya koyuyor,” diyen Başkan Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk emir olarak ‘oku’ diyen bir medeniyetin evlatlarıyız. Biz biliyoruz ki cehalet en büyük düşmanımızdır. Eğitim, bir toplumdaki tüm yaraları tüm sorunları, tüm problemleri çözen en önemli konudur ve biz de göreve başladığımız günden itibaren heyecanla eğitim desteğimize devam ediyoruz. Bugün 50 Bin materyallerle beraber tüm eğitim materyalleriyle 50 Bin çocuğumuza verdiğimiz bu setlerle bunu da tekrar gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Tuzla’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“DOKSAN OKULUMUZDA EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRIZ”

Tuzla Belediyesinin eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Yazıcı’ya teşekkür Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, “Tuzla’da bulunan elli bin öğrencimize kırtasiye yardımında bulundular. Cumhuriyetin yüzüncü yılında geleceğin yüzyılını inşa edecek öğrencilere katkıda bulundukları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Tuzla’da elli bin öğrenciyle birlikte doksan okulumuzda eğitim öğretime hazırız.” dedi.

reklam

YORUM YAP