VATAN PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN HÜKÜMETE ELEKTRİK KAMULAŞTIRILSIN ÇAĞRISI YAPTI « Gerçek Bakış Gazetesi

SON DAKİKA

VATAN PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN HÜKÜMETE ELEKTRİK KAMULAŞTIRILSIN ÇAĞRISI YAPTI

Bu haber 14 Şubat 2022 - 9:28 'de eklendi ve 204 views kez görüntülendi.

Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanlığı Elektrik zamlarına karşı Pendik Kuşlu Parkı’nda basın açıklaması yaparak halkın ucuz elektriğe ulaşması için elektriğin kamulaştırılması gerektiği belirtildi.

Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Hikmet Kırık ve Yönetimi 13 Şubat Pazar günü Pendik Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan Kuşlu parkta bir araya gelerek elektrik zamlarına karşı basın açıklamasında bulundu. Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Hikmet Kırık açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

2-20220214094921.jpg

Değerli basın mensupları, kıymetli Pendikliler,

Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, bütün üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. 

1 yıla yakın süredir Vatan Partisi olarak uyardığımız enerji krizi bütün dünyayı sarmış ve ülkemizde bu krizden nasibini almıştır. Fakat, ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez!

Günlerdir Pendik ilçemizin esnaflarını ziyaret ediyoruz. Esnafımız, faturalarını camlara asarak tepkisini dile getiriyor. Bu çığlık, bir uyarı çığlığıdır. Türkiye’nin üretimine, ticaretine vurulan darbeyi engellemek için hükümet yetkililerine bir uyarıdır.
Vatan Partisi olarak, hiçbir zaman sadece tepki gösteren muhalefet tarzı izlemedik. Her tepkimizde konuyla ilgili çözümlerimizi sunduk. Çünkü biz bu memleketin sahibiyiz. Hükümette olmadan da memlekete fayda sağlamak için çalışırız. Bu konuda da çözüm önerimizi sunuyoruz.

Elektrik Üretim ve Dağıtımında Özel Çıkara Derhal Son Verelim!
Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekleyemez. 

Dünya çapında yaşanan elektrik krizine rağmen devletimiz 2019’da 1 kw elektriği 35 kuruşa verirken, bugün elektriği 31 kuruşa, 21 dağıtım şirketine veriyor. Buna rağmen  21 dağıtım şirketi 31 kuruşa aldığı elektriği, vatandaşlara 2 lira 9 kuruşa, yani 7 kat fiyatına satmaktadırlar.

Yine geçmiş yılın verilerine göre dağıtım şirketlerinin bir yılda 135 milyar lira kar ettiğini görüyoruz. O halde soruyoruz: Bu şirketler kamulaştırılırsa 135 milyar lira nereye gidecek? Vatandaşın faturalarını azaltmaya gidecek. Üretime gidecek. Ticarete gidecek. Yani yine Türkiye’ye dönecek. İşte bu sebeple tek çözüm kamulaştırma olduğunu söylüyoruz. 

Tek Çözüm Kamulaştırma
Enerji dağıtımı kamu hizmetidir!
Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır.

Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir.

Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır.

Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır. 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim.

Ucuz Enerji için Komşularla İşbirliği
Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla işbirliği yoluyla aşabiliriz. Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle işbirliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımızla umuz omuza mücadele edelim.

Değerli basın mensupları, kıymetli vatandaşlarımız, 

Halkın Türk Bayrağı Altında Haklı Eylemlerinin Başarısı İçin Sorumluluk Üstleniyoruz
Halkımızın ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz. Sadece şikayet eden, tek amacı hükümeti devirmek için fırsat kollamak olan ve yüreği bu topraklarda bu millet ile atmayanlara fırsat vermeyelim. Sorun bizim, çözüm bizdedir. Bu kapsamda Pendik İlçemizin, bütün siyasi parti başkanlarına, derneklerine ve kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz. Çıkalım sokağa ve esnafa bakalım. Sanayiciye ve vatandaşa bakalım. Sorunu birlikte çözmek için el ele verelim. Elektrik dağıtımı kamulaştıralım! Ucuz elektrik verelim! Zamlar geri çekerek vatandaşımıza rahat nefes al ve üret diyelim!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.