reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

‘YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’ UYGULAMASI PENDİK’TE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’ UYGULAMASI PENDİK’TE BAŞLADI
reklam

İçişleri Bakanlığı tarafından, trafikte yayalara öncelik verilmesine dikkat çekmek adına başlatılan “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” uygulaması, tüm Türkiye’de olduğu gibi Pendik’te de uygulamaya konuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” dedi, hazırlıklar başladı.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Mostar Viyadüğü yolunda bulunan yaya geçidindeki çizgiyi kırmızıya boyadı. Yaya geçidine kırmızı çizgi çektikten sonra Kaymakam Kaya, Pendik Yerel Basına bilgilendirdi Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, uygulamanın Pendik’teki 35 farklı noktada hayata geçtiğini vurguladı.

Ayrıca sürücüleri bilgilendiren Kaymakam Kaya, polis ve trafik zabıta ekipleriyle birlikte araç sürücülerine bilgilendirici broşür verdi.

Pendik Kaymakamı Yerel Basına yaptığı açıklamada; “Geçen sene de benzer bir uygulamayı yapmıştık.

 Geçen seneden bu seneye aslında çok büyük ilerleme kaydettiğimizi görüyorum. Geçen sene sürücülere bunu söylediğimizde böyle bir şaşkınlık ifadesi ile karşılamışlardı. Ama bu sene çoğu, ‘Ben evet duydum, daha önce böyle bir uygulama yapıldı. Burada durmam gerektiğini biliyorum.’ dedi. Bu büyük bir ilerleme aslında bizim için. Biz bunu hep canlı tutmak istiyoruz. Yani biz 6 ayda 3 ayda bir bu uygulamaları sık sık yaparak, özellikle uygulamalı bir şekilde yerine getirerek, vatandaşımızın zihninde kalıcı olmasını istiyoruz.

Ben bu uygulamayı İngiltere’de görmüştüm, çok yıllar önce. O zaman çok beğenmiştim. ‘Ne kadar güzel’ demiştim. ‘Keşke bizim ülkemizde de olsa…’ Şimdi bakıyorum bizde de var.

İnsanlarımız da çok duyarlı. Trafik kazalarını en aza indirmek için aslında çok güzel bir sistem.

Özellikle okul çıkışlarında evlatlarımız zaman zaman çok kazalar ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu uygulamayı özellikle okul çevrelerinde yaygınlaştırabilirsek, sürücülerimiz buna çok dikkat ederlerse, ben çok iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Yavrularımızın anne-babaları da endişelenmeden, çocuklarının güvenli bir şekilde okula gidip güvenli bir şekilde geldiğini bilmiş olacaklar. Bu noktada ben çok umutluyum. İnşallah yaptığımız bu çalışmalar insanların zihninde kalıcı olur. Ve bunu hayatlarına geçirirler diye düşünüyorum.

Bugün burada bütün ekipler burada. Ayrıca sadece burada yapmadık. Biz bunu çok farklı 35 noktada gerçekleştirdik. Dolayısıyla aslında 35 noktada birlikte gerçekleşince, orada da bir farkındalık oluşuyor.

Bence sık sık sık sık dile getirmek lazım. Burada basın mensuplarına da iş düşüyor aslında. Siz de bunu gündeme taşıyın. Kamu spotlarımız var. Onları paylaşırız. Siz de onları paylaşırsınız. İnşallah daha iyi olacak dedi.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya etkinlik sonrasında esnafları yerinde denetleyerek hijyen kurallarının uyulmasıyla ilgili uyarılarda bulundu.
reklam

YORUM YAP