reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” Etkinlikleri Sürüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” Etkinlikleri Sürüyor
reklam

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliklerini sürdüren Pendik Belediyesi, Pendik Korusu’nun ardından Ahmet Yesevi Mahallesi ve yeni açılan SultaVahdettin Caddesi’nde fidan dikim etkinliği düzenledi. Etkinlikte Cumhuriyetin 100. Yılı’na Özel olarak hazırlanan 100’lerce zeytin fidanı toprakla buluştu.

Pendik Belediyesinin “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında düzenlediği fidan dikim etkinlikleri sürüyor. Pendik Korusu’nun ardından Ahmet Yesevi Mahallesi ile Sultan Vahdettin Caddesi’nde fidan dikim etkinliği düzenlendi. Her iki etkinlikte de, Cumhuriyetin 100. Yılı’na özel olarak hazırlanan 100’lerce zeytin fidanı toprakla buluştu.

Artık nasıl fidan dikilir, biliyorlar

Ahmet Yesevi Mahallesi Harbiye Sokak’taki fidan dikim alanına gelen Gülizar Zeki Obdan İlkokulu ve Ömer Çam İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine önce belediye ekipleri tarafından kısa bir eğitim verildi. Eğitimin ardından öğrenciler çukur kazma, çapa ve can suyu gibi aşamaları pratik yaparak öğrendiler. Daha sonra her iki okulun da öğrencileri fidan dikim alanında öğretmenlerinin de desteğiyle zeytin fidanlarını dikti.

Sultan Vahdettin Caddesi’ndeki fidan dikimine ise özel bir firmanın çalışanları katıldı. Aynı şekilde çalışanlara belediye ekipleri tarafından uygulamalı eğitim verildi. Eğitim sonrası çalışanlar, ekiplerin de desteğiyle 100’lerce fidanı toprakla buluşturdu.

reklam

YORUM YAP