reklam
reklam
DOLAR 32,6378 % 1.12
EURO 34,8816 % -0.07
STERLIN 41,4325 % 0.45
FRANG 36,5956 % 1.33
ALTIN 2.446,00 % 2,30
BITCOIN 67.092,13 -1.044
reklam

Balkan Türküleri Şef Pınar Dilek Yılmaz Ve PEFHEM Tarafından Pendik’te Esti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Balkan Türküleri Şef Pınar Dilek Yılmaz Ve PEFHEM Tarafından Pendik’te Esti
reklam

Balkan Türküleri Şef Pınar Dilek Yılmaz Ve PEFHEM Tarafından Pendik’te Esti Türk Halk Müziği Korosu Muhteşem Bir Gece Yaşattı.

Başkanlığını Serdar Özalkan’ın yürüttüğü Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (PEFHEM) Türk Halk Müziği Korosu; Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Balkan Türküleri’ başlıklı bir konser verdi.

Sunumunu Nurdan Sezer’in yaptığı konserin, şefliğini ise Pınar Dilek Yılmaz yürüttü.

Yoğun bir katılımın olduğu program, son yılların en keyifli – hareketli konserlerinden birine sahne oldu. Davetliler konserin başından sonuna kadar icra edilen türkülere eşlik ettiler. Alkışların ardı arkası kesilmedi.

Koro Şefi Pınar Dilek Yılmaz’ın gerek icra ettiği solo parçalarla gerekse başarılı koro yönetimi ile potansiyelini gösterdiği ve adeta devleştiği gece ‘unutulmazlar’ arasında yerini aldı.

Şehrin Şairlerinden Ayşe Ünal da ‘İyi Düşünün’ şiiri ile programa renk katan ayrıntılardan biri oldu.

PEFHEM Başkanı Serdar özalkan kısa bir selamlama konuşması yaptı konuşmasında da bizler PEFHEM olarak yaptığımız etkinliklerde ve Halk oyunlarında Pendik’i temsil ederek başarılar kazandırmaya devam ediyoruz dedi.

Pendik’te ve İstanbul Türkiye’de yaptığı kültür sanat faaliyetlerinde ön plana çıkan değerli hocamız şefimiz Pınar Dilek Yılmaz eşliğinde bu gece de sizlere güzel bir saatler yaşatmak istiyoruz. Sunuculuğumuzu İlçe Milli Eğitim Okulları bünyesinde bulunan  Müdür yardımcısı Nurdan Sezer’in yaptığı bu gecede Yunus Emre kültür merkezi sahnesini titizlikle sahnenin her tarafını çiçekler de donatan Pendik’te bulunan Jasmin çiçek evinin sahibi Siyami Kotan a ayrıca teşekkür ediyorum umarım bizleri izlemekten mutlu olursunuz dedi.

PROGRAM AKIŞI ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ:

1 . BÖLÜM

‘İyi Düşünün’ Şiiri (Ayşe Ünal), Drama Köprüsü (Pınar D. Yılmaz), Ben Bir Göçmen Kızı Gördüm (Koro), Bahçalarda Börülce (Koro), Sendeki Kaşlar (Hasan Konuk), Bir Fırtına Tuttu Bizi (Tülay Görenli), Evreşe Yolları Dar (Bahar Özlem Er), Yarım Hava Çalsana (Koro), Şu Karşıki Dağda Lambalar Yanar (Funda Hüneroğlu), Zillide Maşa Darbuka (Dilek Afyonlu), Kızılcıklar Oldu mu (Sevgi Öztürk), Bir Evler Yaptırdım Ramizem (Koro)

2 . BÖLÜM

Aman Bre Deryalar (Koro), Çalın Davulları (Buket Sarıbıyık), Babuba (Sevda Erdoğan Özyuva), Güldaniye (Hakan Çiçek), Evlerinin Önü Handır      (Koro), Gül Ali (Mehmet Kılıç-Buket Aydoğdu), Ramo Ramo (Koro), Bülbülüm Altın Kafeste (Nur Gülay), Dramanın İçinde Yaparlar Pazar (Koro), Pencere Açıldı Bilal Oğlan (Koro), Mayadağdan Kalkan Kazlar (Koro)

PEFHEM KOROSU ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:

Bahar Özlem Er, İsmihan Çevik, Birsen Gökdeniz, Lerzan Bahçeci, Buket Aydoğdu, Mehmet Kılıç, Buket Sarıbıyık, Mehmet Yücesoy, Deniz Koçyiğit, Melek Altay Akagündüz Dilek Afyonlu, Elifsu Özer, Merve Tunca, Murat Karademir, Emine Berkman, Mükerrem Baltacı, Emine Özer, Münevver Sardal, Fatma Aydın, Neslihan Yıldızhan, Fetullah Kılıç, Nur Gülay, Fikriye Taze, Nurten Helvacıoğlu Deliktaş, Fisun Ballıoğlu, Özlem Özgünlü, Funda Hüneroğlu, Saliha Kaya, Gönül Topal, Savaş Kıralioğlu, Savaş Özemiroğlu, Gülsüm Bölükbaş Mungan, Selma Saçmalıoğlu, Hakan Çiçek, Serkan Zafer, Hasan Konuk, Hatice Dündar, Sevda Erdoğan Özyuva, Hilal Goğtaş, Sevgi Öztürk, Hürgül Cengiz, Şaziye Tavan, Hüseyin Afyoncu, İbrahim Abay, Tülay Görenli

reklam

YORUM YAP