reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.327,83 0.862
reklam

BBP PENDİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADEM KARSLI: SEVDAMIZ PENDİK. VAKTİ GELDİ, GELDİK

Yayınlanma Tarihi : Google News
BBP PENDİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADEM KARSLI: SEVDAMIZ PENDİK. VAKTİ GELDİ, GELDİK
reklam

Büyük Birlik Partisi (BBP) Pendik Belediye Başkan Adayı Adem Karslı seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ülke siyasetinin yeni alternatiflere ihtiyaç duyduğunu ve bu dönem önemli ölçüde bir değişimin yaşanacağını ifade eden Karslı gazetemize yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi;

“Ülke genelindeki değişim isteği ve rüzgarı ilçemize de yansıyacak.

Pendik iyi yönetilmiyor. Sahip olduğumuz imkânlara baktığımızda; İstanbul’daki iki hava alanından biri Pendik’te. Deniz yolu, demir yolu, metro, kara yolu olmak üzere tüm ulaşım ağlarına sahip ender ilçelerden biriyiz.

Sanayi kuruluşları, ticari potansiyeli, eğitim kurumları,  marinası, viaport ve diğer alışveriş merkezleri gibi değerli unsurları içinde barındıran bir ilçeyiz. Buna karşın Pendik hak ettiği yerde değil.

İyi bir belediye yönetimi ile Pendik uluslararası marka  değerine sahip, yaşam kalitesi çok daha yüksek bir ilçe haline getirilebilir. İşte ben bu amaçla belediye başkan adayı oldum.

Uzun yıllardan bu yana Pendik ilçesinde yaşıyorum. İlçemizin tüm sorunlarına vakıfım ve sahip olduğu potansiyelin de farkındayım.

Büyük Birlik Partisi olarak merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizdiği yolda, Allah rızasını önceleyerek halkımıza hizmet için taşın altına elimizi soktuk.

Mevcut belediye yönetimini incelediğimizde birçok ismin bu ilçe ile alakası bulunmayan ithal isimler olduğunu görüyoruz.

Pendik’i Pendiklilerin yönetmesi gerektiğine inanıyoruz. Dolayısı ile Pendik Belediyesi için; yeni yüzlerin yer aldığı, son derece donanımlı, başarılarını ispatlamış genç ve Pendiklilerden oluşan bir kadro oluşturduk.

Projelerimiz hazır.

Yaptığımız saha çalışmalarında halkımızın teveccühü ile karşılanıyoruz. Bu dönem meclise gireceğiz. Belediye başkanlığını kazanma noktasında da en iddialı ve avantajlı aday olduğuma inanıyorum”

Belediye başkanı seçilirse; 1 dönem görevde kalacağının altını çizen Adem Karslı; “Koltuk hırsına kapılanlar bir süre sonra o makamın ihtiyaç duyduğu enerjiyi kaybediyorlar. Şahsi zafiyetlere düşüyorlar. Oysa bu hizmetlerde bir bayrak yarışı söz konusu olmalı.  Bayrağı alan daha ileriye taşımalı” dedi.

İlçenin en önemli üç sorununun imar, eğitim ve sosyal yaşam alanlarındaki boşluk olduğunu ifade eden Karslı, ‘uyuşturucu’ başlığına da dikkat çekerek; “Gençlerimize sahip çıkmaz, onlara meşgul olabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, geleceklerini hazırlayabilecekleri alanlar açmazsak bu sorunun üstesinden gelemeyiz” şeklinde konuşuyor.

ADEM KARSLI KİMDİR?

Erzurum Horasan doğumludur.

İlk ve ortaokulu Sakarya’da lise ve üniversite eğitimini İstanbul ve Kocaeli’de tamamlamıştır. Matematik ve iktisat eğitimini tamamladıktan sonra eğitim sektöründe ticari faaliyetlerde bulunmuştur. İstanbul Maltepe’de Özel Göktürk Eğitim Kurumunun yöneticiliğini ve ortaklığını yapmaktadır. Öğrenci ve Yaşam Koçluğu yapmaktadır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Yesevi Kültür Ocaklan Derneği Genel Başkanlığı görevini ve İstanbul Kültür Eçileri Derneği Genel sekreterliği ayrıca İstanbul Horasanlılar Derneği üyeliği bulunmaktadır. Evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.

Karslı aynı zamanda BBP MKYK üyesi ve ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı.

reklam

YORUM YAP