reklam
reklam
DOLAR 32,6538 % 1.16
EURO 34,9038 % -0.01
STERLIN 41,4400 % 0.47
FRANG 36,6089 % 1.36
ALTIN 2.447,02 % 2,34
BITCOIN 67.031,99 -0.943
reklam

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pendik’e Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pendik’e Geldi
reklam

Pendik’e gelerek Belediye Başkanı Ahmet Cin ile birlikte Anadolu Yakası Bosna Sancak Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Kavakpınar Cemevi’ni ziyaret eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, birlik ve beraberlik mesajı vererek “Bizi biz yapan birliğimiz, farklı düşünce ve şehirlerden olsak da hepimiz biriz.” dedi. Başkan Ahmet Cin de “Her zaman beraber olmaya devam edeceğiz. Sizlerin talepleri doğrultusunda yatırımlar devam edecek.” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pendik’e geldi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile birlikte vatandaşlarla sohbet etti. İlk ziyaretlerini Anadolu Yakası Bosna Sancak Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ne yapan Belediye Başkanı Ahmet Cin ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dernek üyeleriyle birlikte sohbet etti. Bakan Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada “Huzuru en iyi şekilde hak eden sizlersiniz. Şunu gördük ki Hakkari’de yüksek rakımlı yerde görev yapan jandarmanın gözündeki heyecan sizinkiyle aynı. Onlar sizin evlatlarınız.  Bizi biz yapan birliğimiz, farklı düşünce ve şehirlerden olsak da hepimiz biriz.” dedi.

 “Pendik’te yaşam kalitesini daha da arttırmak istiyoruz”

Belediye Başkanı Ahmet Cin, Anadolu Yakası Bosna Sancak Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde yaptığı konuşmada Pendik’in alt ve üstyapıda belli bir noktaya geldiğini ifade ederek “Her zaman beraber olmaya devam edeceğiz. Sizlerin talepleri doğrultusunda yatırımlar devam edecek. Seçim sürecinde beraberiz. 12 gün kaldı. 5 yılda İstanbul’da belediyeler arasında en fazla yatırım yapan belediyeyiz.  Bütçemizin yüzde 45’ini yatırıma ayırdık. Sosyal belediyecilik anlamında da bütçenin yüzde 8’ini sosyal yardımlara ayırıyoruz. Alt ve üstyapı konusunda Pendik belli noktaya geldi. Artık yaşam kalitesini daha da artırmak istiyoruz. İnşallah, Murat Kurum’la birlikte çok ciddi çalışmalar yapacağımızın sözünü verebilirim.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Cin, daha sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Kavakpınar  Cemevi’ne gitti. Burada Anadolu Yakası Cemevi Başkanları ve Dedeleriyle bir araya gelen Başkan Ahmet Cin ile Bakan Yerlikaya, soruları cevapladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

reklam

YORUM YAP