reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Motokuryeler İstanbul’da Pendik’te Kar ve Buz Yağmur Demeden Çalışıyorlar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Motokuryeler İstanbul’da Pendik’te Kar ve Buz Yağmur Demeden Çalışıyorlar
reklam

Pandemi döneminde iş yükünün en çok artığı meslek gruplarından biri de motosikletli kuryeler… Onlar karda, kışta, soğukta da dur durak bilmiyorlar. Müşterilerine siparişlerini en hızlı şekilde ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam ediyorlar. Bir siparişten diğerine neden aceleyle koştukları sorulduğunda ise, “Acelemiz var, soğuyor. Biz de soğumasın diye elimizden geldiğince koşturuyoruz” diyorlar .

Pandemi döneminde iş yükünün en çok artığı meslek gruplarından biri de motokuryeler. Koronavirüs salgınının başlamasından bu yana pek çok kişi evlerinden daha az çıkıyor, marketlerden ve alışveriş merkezlerinden olabildiğince uzak duruyor.

Restoranlar da uzun bir zamandır yalnızca paket servis ile hizmet veriyor. Hal böyle olunca, vatandaşlar e-ticaret sitelerine yöneldi, buna paralel olarak paket servis ihtiyacı da arttı.

Dolayısıyla alışveriş uygulamalarının, marketlerin ve restoranların motor kuryelerinin de omuzlarındaki yük çoğaldı. Tüketiciye ürünlerini en hızlı şekilde ulaştırmaya çalışan motosikletli servis elemanları, İstanbul trafiğinde sayısız zorlukla karşılaşıyor. Özellikle Pazar gecesinden bu yana etkili olan kar yağışı, buzlanma ve tipi de, onları durdurmadı. Yemek siparişlerini müşteriye sıcacık ulaştırabilmek, market ihtiyaçlarını bir an önce yetiştirebilmek için dur durak bilmeden çalışıyorlar.

Buzla kaplanan yolda kayarak düşen ve kalkıp yoluna devam eden motokurye  “Yoğun çalışıyoruz. Günlük çalışmamız icap ediyor bizim. Hava şartları da zor olduğu zaman. Kaydım demin sadece. Hazırlıklıyız biz zaten bunlara. Havanın kötü olması tabii ki etkiliyor. Trafik de zor durumda” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP